Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

   Katalog Tasarımı ( Broşür Tasarımı ) :
Katalog Tasarımı firmanızın ürünlerini, hizmetlerini ve en önemlisi firmanızı tanıan en etkili tanıtım materyalidir. Katalog tasarımı konusunda kullanılacak renkler,görseller ve en önemlisi kullanılacak içerik katalog tasarımınızı oluşturacak bileşenlerdir. Tüm bu bileşenleri en etkili şekilde sunumunu sağlamak ise katalog tasarımı olarak alandırılabilir. Katalog tasarımı, kullanılacak görsellerin çözünürlüğü yerleşimi gibi birçok teknik bilgi gerektirdiği gibi görsel yönüylede ağırlığı olan bir çalışmadır. Katalog Tasarımı ile web tasarımı birbirinden farklı niteliklere sahiptir.


Katalog Tasarımı sonrasında ise uygun teknoloji kullanılarak katalog baskısı gerekecektir. Baskıya uygun formatta çalışılan ve baskı uyumlu tasarımlar ile kendinizi ve işinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Firmamızın tasarlamakta olduğu matbaa işlerinden bazıları, katalog tasarımı, broşür tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, dosyalık tasarımı gibi genel kullanım alanına sahip matbaa işleridir.

Firmamız katalog tasarımı konusunda sıradan tasarımların dışında firmaya özel işini ve firmayı daha etkili olarak temsil etmek isteyen firmalar için tasarımlar hazırlamaktadır. Öncelikle sizi tanıyıp, sizi anlayıp bu doğrultuda Katalog tasarımı çalışmaları yapmaktayız. Katalog tasarımı sadece mevcut içeriğin baskı alanına yerleştirilmesi işi olmayıp, bunun ötesinde firmayı ve firmanın yapısınıda en etkili şekliyle ifade edebilmelidir.

Katalog tasarımı konusunda deneyimli grafikerler ile katalog tasarımları hazırlanmakta ve anlaşmalı olduğumuz yüksek teknoloji kullanan basım tesislerinde de katalog baskı işlemleri yapılmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz katalog basım tesisleri 5 renk baskı yapabilen ve yüksek hızda katalog baskı kapasitesine sahip matbaa basım tesisleridir.

Katalog tasarımı denince birçok kullanıcının odaklandığı katalog fiyatları konusunda da oldukça uygun bütçeler ile katalog tasarımı ve baskısı yapmaya özen göstermekteyiz. Katalog fiyatları konusunda önemli kriterler, kataloğun sayfa sayısı, baskı yapılacak kağıdın gramajı ( kapak kağıt gramajı ve iç sayfa gramajları farklı olabilir ), kullanılacak ek özellikler ( omega zımba, kısmi lak uygulaması, kabartma, yaldız baskı vb...)

Firma olarak katalog baskısı konusunda tavsiyemiz, katalog tasarımı oluşturuluktan sonra kullanılacak ek özelliklerin belirlenmesidir. Katalog tasarım ve sayfa sayısına bağlı olarak ek özelliklerin belirlenmesi katalog tasarımı konusunda daha başarılı bir çalışma oluşturulmasını sağlayabilecektir.

Katalog tasarımı herşeyden önce firmasyı yansıtan özgün ( Firmaya özel tasarım ) bir grafik tasarımı sahip olmalıdır. Kullanılacak ortam, sayfa sayısı vs göz önünde bulundurularak katalog kağıt gramajları belirlenmelidir.

Katalog Tasarımı Örnekleri

Katalog tasarım referanslarımızdan ( Katalog Tasarımı Örnekleri ) bazılarını aşağıda görebilirsiniz, size özel katalog tasarımına sahip olmak için bize ulaşabilir en uygun fiyata size özel katalog tasarımına sahip olabilirsiniz. Bunun için 0 216 355 75 37 numaralı telefondan bize ulaşmanız yeterlidir.İhtiyacınız olan katalog tasarımı sayfa sayısı yada baskı özellikleri nasıl olursa olsun bizimle en iyi şekilde size ulaşacaktır.